VyVolení očima odborníka: ,,René se zhlédla v Tony Jalovcovi!"

23. října 2007 v 21:11 | Lucinda |  Ostatní
Je stejně tak manipulátorská, neustále moralizující a ustavičně pomlouvající své imaginární nepřátele, tvrdí naše psycholožka! Osudný charitativní týden - to by si mohlo říkat mnoho diváků VyVolených. Tak jako v první sérii, kdy tento týden vyvrcholil kromě koncertu i balónkovou aférou a Vladkovým ostříháním, tak i u Nových hrdinů měly kladné emoce vyvolané návštěvami u postižených dětí i tu opačnou, temnější stránku.
vyvoleni 3A pokud se někomu zdálo, že s Růženou odešlo z Vily i "kongo", šeredně se zmýlil. Co se vlastně dělo a nač takové emoční bouře?
Začátek týdně byl ještě poměrně klidný, Vyvolení si zvykali na život bez Růženy. Dominik, který se vítězně vrátil, se celkově zklidnil a občas začíná ukazovat svoji příjemnou a humornou tvář. Myslím, že to je i trochu zásluhou Milana, který si z něj udělal parťáka pro své dobře vymyšlené kanady a Dominikovi tato role mnohem více pasuje než role poslušné a občas potrhlé ovečky ze stáda René.
Myslím, že Dominik je v jádru hodný a citlivý kluk, bohužel až příliš ovlivnitelný, a pro takové je blízkost René velkým nebezpečím. V tomto směru je Milanova společnost mnohem prospěšnější a pro diváka o hodně zábavnější.
To, jak dovede René ovlivnit své okolí, a hlavně pánskou část, je přímo učebnicově patrné na dalším členovi jejího stáda - Honzovi.
Jak jsem již minule zmínila, tento mladík je pro mě z hlediska hry velkým zklamáním. Ze začátku vypadal, že kromě svého přitažlivého zevnějšku má i vlastní rozum. Bohužel tento dojem vydržel pouze pár dní.vyvoleni 3
Během té doby se stal nejvěrnějším společníkem René, jenže v té oblasti, která mužům jeho typu opravdu nesluší - a to v pomlouvání spolubydlících, tedy samozřejmě těch, které nemá ráda René. Dalo by se říci s klasikem Janem Werichem, že jejich názory se postupně sbližovaly a sbližovaly, až ty její nakonec nabyly vrchu. A to naprosto. Občas mě napadá přísloví "poturčenec horší turka", kdy v oblasti drbů Honza začíná překonávat svoji velitelku. Osobně si myslím, že díky tomuto vývoji jsou jeho šance na výhru nulové, nicméně pro René je velmi potřebný a jeho ztrátu by nesla určitě těžce - nikoho jiného tak oddaného ve Vile nemá. Škoda, vypadal jako nadějný hráč.
Pokud se ještě vrátím k René, stále více připomíná svůj možná nevědomý vzor - a to Tonyho Jalovce.
Její názory na to, co kdo provedl, jsou stejně kategorické a odsuzující jako jeho, je vidět stejná snaha moralizovat a soudit, samozřejmě se to ale netýká jejích blízkých.
Její reakce po noční akci Nancy a Ivany byly naprosto totožné s tím, jak se choval Tony po Plutově lehce agresivním výbuchu. Rozdíl je jen v tom, že René má podstatně víc másla na hlavě než Tony - ten se od začátku snažil být za správňáka, René za buřiče. To ovšem neznamená, že by ostatní mohli to samé! Její manipulativní chování opravdu Tonyho dokonale kopíruje.
Bohužel pro ni je však okolo víc lidí, kdo jí má přečtenou - a v první řadě je to Milan. Jejich vzájemný boj, jak jsem již předpokládala, bude ještě velmi zajímavý.vyvoleni 3
Juli dál plní svou úlohu špatného herce, ale jeho výkony byly zastíněny jinými, podstatně výraznějšími.
Tak jako byla u prvních Vyvolených zcela nepatrná záminka ohledně balonků rozbuškou, tak podobně k tomu došlo nyní. Místo Výzvy nové Zúčtování - a těžko mohl někdo předpokládat, že se proti sobě postaví dvě kamarádky, které by za normální situace spolu do Duelu nikdy nešly. Já osobně jejich nahromaděným emocím rozumím, a právě proto, že na to byly dvě, ještě si tu touhu po pomstě navzájem přiživovaly. A nedivím se, že si ještě chtěly naposledy zařádit, problém je v tom, že to není jejich běžné chování a moc tu hru na mstitelky nezvládaly. Zvláště Ivana patrně není člověk, který by se dokázal projevovat navenek výrazně, a jistá závist, že jiní si dělají, co se jim zachce, a nejsou za to trestáni, jí vnukla nápad zkusit si to také. Ani ona, ani Nancy ovšem na své chování nemůžou být pyšné, člověk by měl i v mezních situacích mít záklopku a vědět, co se nesmí a nedělá.
vyvoleni 3
Nicméně pravidla v této Vile jsou nastavena velmi pružně a nikdo neví, kde vlastně ty mantinely jsou. Něco projde, něco ne.. Můj názor je ten, že pokud budou obě dámy nějakým způsobem potrestány (mimo nutnost uhradit to, co poškodily), zanechá to v nich velký pocit nespravedlnosti. Ale je to hra, takže protestovat by bylo jediné, co by mohly dělat… Samy si pobyt ve Vile vybraly a určitě věděly do čeho jdou. Ale pocit, že je všem měřeno stejným metrem, by měli mít jak soutěžící, tak diváci. Případ Tonyho by se neměl opakovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama