Dan Holovský: Nejsme národ Čechů!

8. října 2007 v 15:38 | Lucinda |  Ostatní
Po hladových dnech a i jinak vypjatém týdnu, kdy do Vily mezi VyVolené vstoupily tři nové osoby, aby si jedna z nich zase brzy sbalila svých pět švestek a odešla, se dnes odehrál Duel mezi Nancy a Veronikou. Ve studiu se chovaly obě celkem nepřekvapivě, na povrch nevyplulo nic, co by nebylo předem jasné z rekapitulací.

To ovšem neznamenalo, že by byl jasný výsledek Duelu to, že se vrací Nancy, jistě mnohé překvapilo. Dana Holovského, který přišel do studia podpořit Verču, natolik, že neopomněl silným hlasem podotknout, že "nejsme národ Čechů". Co tím myslel, není zcela zřejmé. Každopádně vyhrála Nancy vcelku jasným poměrem 33667 hlasů ku 20158, které dostala od diváků Veronika. Ve Vile Nancy přivítaly Ivana, Marcela a Růžena, zato René postávala opodál a bylo vidět, že se jí to opravdu dotklo. Při loučení s Verunkou se dokonce rozplakala.
A teď o den zpátky. Ráno Milan rozdal baterky do portů a odvelel všechny na terasu. Tam přišla zlá zpráva. Protože ranní ptáče dál doskáče, první, kdo vstal, dostane snídani ze zásobovací místnosti, a až se nají, může zbytek dát druhému, ten třetímu a tak dál, dokud něco zbyde. První byl Milan, takže si vzal plný talíř a začal se s ním promenovat před lačnými VyVolenými. Drobné neškodné provokace, to je jeho. Růžena ale dostává trest a je s Davidem, Marcelou a Nancy zavřena do sauny. Bez snídaně. Tak alespoň trávili plodně čas pomlouváním Honzy a René. No, dokud tam byli, bylo dobře. Hned, když je štáb propustil, se do sebe Růžena a René pustily. To jsme se zase dozvěděli věcí! René je křivá, není upřímná, Růžena by se musela stydět, mít ji za dceru… A René kontruje neméně zdatně.V půl třetí konečně do nudného a ospalého odpoledne přichází spása shůry - úkol. VyVolení mají vymyslet oslavnou ódu na Nancy a Veroniku, nacvičit ji a zazpívat trojhlasně. Jak se ukazuje, úkol byl těžší, než se zřejmě čekalo. Nejprve je třeba zjistit, co to vlastně ta oslavná óda je. Spojenými silami se nakonec k definici dobrali a pokoušejí se vytvořit text. I to se jim nakonec podařilo. Text to, koneckonců, je. Ne bůhvíjaký, ale každý nemůže být Homér. Georgina diriguje půvabné dílko "jsme krásné, jsme mladé", Milan se u toho kroutí jak baryton v opeře. Holt když máš talent, tak se neubráníš. Jen ten trojhlas se jaksi nezdařil.
A odpoledne je plné překvapení: přichází faktura za zničené dveře (a že nesou nemálo šrámů z bitev - večery jsou dlouhé a emoce někdy vyvřou na povrch), znějící na bratru 2520 korun českých. VyVolení se mají dohodnout, kdo ji zaplatí. Kupodivu, ačkoliv kvůli jiným věcem se hádají jak o život, tady se vzácně shodují a jeden po druhém přistupují před kameru a hlásí částky, které zaplatí. Dominik tisíc, Radim osm set, Veronika tři sta, David a René po dvou stech a na Juliho zbylo dvacet. Snad se přepočítal, každopádně zahlásil, že zaplatí o stovku víc. Aspoň mají předplaceno, prý budou chodit další faktury. VyVolení ale stejně nejsou spokojení. Milan prý provokoval tím, jak četl zprávu. On sám se hájí, že je dyslektik a ve třetí třídě dokonce z češtiny propadl, dodneška má mindrák, že špatně čte na veřejnosti, ale Juli ví své. On taky trpí dyslexií, a přitom zprávy normálně zvládal! Uvidíme, co se z toho ještě vyvrbí.
Přišlo jídlo! - Zdroj: Prima TV
Odpoledne bylo ale nakonec pro Vyvolené vskutku slastné. Konec trestu, bude zase jídlo! Všichni se vrhají po potravinách a spokojeně přežvykují. Nejvíc nemilosrdná byla kamera asi k Dominikovi, kterého zachytila, jak upaluje s balíkem jídla do Vily, div se nepřerazí. Však si taky nejvíc stěžoval, jaký má strašný hlad.
Déšť a blesky. - Zdroj: Prima TV
Rekapitulace je završena hlášením počasí. Georgina, vymóděná až hrůza (a to si brala k ruce tři lidi, z nichž jeden hrál vizážistu!), hlásí počasí, ostatní přizvukují: Honza dělá vítr, ozve se "plechový hrom", ani cvrlikající ptáčci nechybí. Prý že z nebe přilétla fakturová bouře. Zkrátka, Jan Zákopčaník by měl radost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama